1. lékařská fakulta Univerzita Karlova 1. lékařská fakulta Univerzita Karlova Klinika pediatrie a dědičných poruch metabolismu 1. LF UK a VFN
kelifova 10.02.2021

Diferenciální diagnostika v pediatrii a neonatologii


Předmět je určen pro studenty medicíny 5. a 6. ročníku s hlubším zájmem o dětské lékařství. Výuka je dvousemestrální, dvě hodiny týdně. V průběhu jednoho roku by studenti měli zvládnout základy a specifika fyzikálního vyšetření dětí různého věku a umění odběru anamnézy. Na stážích se diskutují klinické příznaky a laboratorní nálezy u nejčastějších onemocnění dětského věku. Důraz bude kladen také na hodnocení psychomotorického vývoje dítěte a hodnocení růstových a percentilových grafů včetně stadií puberty. Vzhledem k tomu, že jsou v předmětu probírány i složitější problémy přesahující pregraduální výuku zejména z oblasti dětské neurologie, výživy a gastroenterologie, endokrinologie a metabolických onemocnění, je důležitá aktivní účast a zájem studenta (samostudium k vybraným tématům z odborné literatury a internetu).

Garanti předmětu: as. MUDr. Stella Mazurová stella.mazurova@vfn.cz, as. MUDr. Hana Kolářová, Ph.D. hana.kolarova@vfn.cz


Rozpis výuky povinně volitelných předmětů Diferenciální diagnostika v pediatrii a neonatologii a Dětská neurologie na letní semestr 2020/2021 ke stažení zde.


počet zobrazení: 1578 autor: kelifova, poslední aktualizace: kelifova, 10.02.2021
Hodnocení: (hodnotilo 7 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.